Plaża w Czarnocinie
Szeroka, czysta i cicha plaża, otulona terenami Natura 2000 i oblana płytkimi, ciepłymi i czystymi wodami zalewu Szczecińskiego. Przy plaży znajduje się niewielki parking, do którego można dojechać asfaltową drogą. Przy plaży znajdują się również ławki, wiata oraz centrum windsurfingowe, w którym w okresie lipiec - sierpień można skorzystać z lekcji z instruktorem, po wcześniejszym umówieniu się.
Frajda Szkoła Aktywnego Wypoczynku
Jesteśmy Ośrodkiem, który specjalizuje się głównie w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Programy które realizujemy od 23 lat są planowane i układane zgodnie z potrzebami rozwojowymi młodych ludzi, uwzględniając i wykorzystując przede wszystkim ich naturalną chęć ruchu, ciekawość świata i kontaktów towarzyskich.
Ścieżka edukacyjna Kopice - Czarnocin
Jej zadaniem jest zwrócenie uwagi na bogactwo zjawisk przyrodniczych, jakie kryją się w zwykłym z pozoru lesie.
Wzdłuż całej ścieżki zainstalowano 15 szt. tablic edukacyjnych, drogowskazy, wiatromierz, i budki lęgowe. Na początku ścieżki w miejscowości Kopice i na końcu ścieżki w miejscowości Czarnocin zamontowano wiaty wyposażone w ławostoły.
Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie
Centrum Słowian i Wikingów to rekonstrukcja średniowiecznej zabudowy Wolina tworzona na podstawie badań archeologicznych.
Rekonstrukcje wczesnośredniowiecznych elementów, takich jak kilkadziesiąt chat, brama, wały, nabrzeże i umocnienia obronne. Wszystko, co znajduje się na terenie Centrum, jest dla turystów dostępne: mogą oni swobodnie wszystkiego dotykać, wchodzić do chat, siadać na ławach, kłaść się na łóżkach, wykorzystywać samodzielnie różne narządzia.
https://www.polska.travel/pl/muzea/centrum-slowian-i-wikingow
Zwiedzanie na trasie Kopice - Międzywodzie i plażowanie nad Bałtykiem
Jedziemy samochodem do Międzywodzia, po drodze mijamy wieś Zielonczyn, w której wdrapujemy się na wieżę widokową (po umówieniu się na termin) skąd roztacza się widok na wiele kilometrów na Zalew, Wolin, Świnoujście, Goleniów itp. ,dojeżdżamy do Wolina, tam zwiedzamy katedrę i prastarą osadę Słowian z replikami domów, murów obronnych itp. Następnie zatrzymujemy się w Sierakowie, aby zwiedzić Gospodarstwo – Muzeum Rybactwa ze stuletnimi eksponatami (po umówieniu się na termin).
Dalej jedziemy nad Bałtyk do Międzywodzia poleniuchować na piaskach przepięknych plaż. Koszt to ceny biletów wstępu.
Szlak rowerowy Wokół Zalewu Szczecińskiego
Wokół Zalewu Szczecińskiego (Stettiner Haff Rundweg) to okrężna polsko-niemiecka trasa dla lubiących wypoczynek nad wodą. Część wschodnia całkowicie pokrywa się z trasa Blue Velo, wiele odcinków przebiega z bezpośrednim widokiem na wody Jeziora Dąbie i Zalewu Szczecińskiego. Trasa zapewnia dużo możliwości obcowania z dziką przyrodą i obserwacji ptactwa, z którego słyną wody zalewu. Po drodze znajdują się liczne mariny, bukowe lasy Wolińskiego Parku Narodowego, a nawet osada Słowian i Wikingów.
Rezerwat Białodrzew Kopicki
Białodrzew Kopicki to obszar 10 ha, z czego prawie 9 ha to wody Zalewu Szczecińskiego.
Rezerwat został utworzony w celu ochrony strefy przybrzeżnej z rzadko spotykaną roślinnością wodną i szuwarową oraz fragmentu lasu łęgowego. Ponadto chroniona jest również terasa zalewowa oraz litoral Kopickiej Mielizny.
Smażalnia Wiking w Trzebieży
Zapraszamy na smażona rybkę prosto z patelni i nie tylko.
Smażalnia zlokalizowana jest tuż obok mariny w Trzebieży.
Wieża widokowa na górze Zielonczyn
Oddana do użytku w kwietniu 2010 r. Wybudowana przez Nadleśnictwo Goleniów dzięki środkom uzyskanym z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu pn: "Doskonalenie systemu ochrony przeciwpożarowej obszarów leśnych Nadleśnictwa Goleniów". Wybudowanie wieży wyniosło ponad 400 tys. zł z czego dotacja z NFOŚiGW stanowiła 300 tys. zł. Obiekt służy jako dostrzegalnia pożarów oraz jako obiekt turystyczny, gdyż jest na niej taras widokowy. Wysokość całkowita: 42,50 m.
Tawerna Panorama w Stepnicy
Masz ochotę na grecką i śródziemnomorską kuchnię i nie znalazłeś odpowiedniej restauracji, w której możesz spędzić wieczór? Witamy Cię z otwartymi ramionami i pysznymi daniami w naszej restauracji Tawerna Panorama, gdzie możesz cieszyć się smacznymi kreacjami kucharza i ciekawą atmosferą. Spędź miły wieczór w naszym przepięknym, urokliwym ogródku. Gdyby jednak aura okazała się nieco chłodniejsza, ogrzewany taras będzie doskonałą oazą na spędzenie czasu w miłej atmosferze.
Port Rybacki i przystań wodna w Stepnicy
Stepnica ze względu na położenie nad brzegami Zalewu Szczecińskiego, od początku swego istnienia słynęła z rybołówstwa. Już w XIII wiecznych zapiskach pisano o rybackim charakterze osady. W ostatnich latach wybudowano nową przystań dla jachtów i łodzi motorowych wraz ze slipem do ich wodowania i wyciągania.
Położenie z dala od ruchu ulicznego, w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody, otaczających wieś łąk i lasów, zapewnia spokojny wypoczynek i pełen relaks. Płytkie wody Mielizny Kopickiej umożliwiają w pełni bezpieczne i rekreacyjne korzystanie z naszego sprzętu wodnego. Ptactwo wodne buszujące w przybrzeżnych trzcinowiskach zaspokoi ciekawość niejednego amatora - ornitologa. Nieduża odległość od toru wodnego pozwala obserwować statki pełnomorskie płynące do/z portu w Szczecinie. Ponadto na pobliskiej bezludnej wyspie Chełminek znajduje się siedlisko "orła" bielika.
Park Natury Zalewu Szczecińskiego
Do Parku sprowadzono koniki polskie i krowy rasy Scottish Highland, które stanowią dużą atrakcję dla odwiedzających to miejsce osób. Wczesną wiosną pojawiają się tu czajki, pośród traw żerują stada gęsi, później pojawiają się krwawodzioby także trznadle, pliszki szare i żółte. Oprócz tych ptaków żyją tutaj min.: bekasy, skowronki, derkacze i żurawie. Jednak największą popularnością wśród odwiedzających Park osób cieszy się orzeł bielik. Jego okazała sylwetka wyróżnia go spośród innych ptasich drapieżników zamieszkujących to miejsce.
Park Natury Zalewu Szczecińskiego
Rozpościera się w pobliżu miejscowości Czarnocin, za Kanałem Czarnocińskim. Park ten został utworzony z inicjatywy przyrodników, pasjonatów – Polaków i Holendrów w wyniku wspólnego projektu. Jego ideą było wypracowanie modelu zarządzania ochroną przyrody na obszarze cennym przyrodniczo i unikatowym w skali Europy.
Dokumenty:
Informacje i rezerwacja:
Copyright Latarnik Kopice ©2021, wszelkie prawa zastrzeżone
Strona stworzona przez: Boginie Marketingu