Katamaran Albatros / Przeprawa

 Wycieczki katamaranem "Albatros"

 

Wycieczki, przewozy turystów i rowerzystów  motorowym katamaranem pasażerskim o małym zanurzeniu, co pozwala dopływać do brzegu i oglądać urokliwe zakątki Zalewu. Wygodne tapicerowane kanapy zachęcą do relaksu i odpoczynku Odpinane osłony boczne pozwalają poczuć bryzę morską i opalać się w promieniach słonecznych. Zabieramy do 9-ciu pasażerów lub 6-ciu rowerzystów ze sprzętem.

Standardowo pływamy do:

  • Trzebieży, Stepnicy, Czarnocina lub dookoła Chełminka - 1 godzina
  • Polic - 2 godziny
  • Wolina, Lubia, Nowego Warpna - 3 godziny

Cennik - 130zł / godz. za wynajmen katamaranu (niezależnie od ilości przewożonych osób, max. 9). W przypadku czarteru powyżej 4 godzin cena negocjowana. Przy przewozie roweru dodatkowo 10zł / rower

Przykładowe trasy naszych wycieczek:

1) z Kopic

 

2) ze Stepnicy

 

3) z Trzebiezy

 

 

     

 

          

          

 

Sąsiedztwo PARKU  ZALEWU SZCZECIŃSKIEGO zapewnia wypoczynek i  obcowanie z cenną przyrodą. Występują tu niezwykle rzadkie gatunki roślin i ptaków. Płynąc wzdłuż brzegu mamy kapitalną możliwość obserwacji i fotografowania ptactwa wodnego w jego naturalnym środowisku. A to wszystko w scenerii kwiatów wynurzających się z wody. Obserwujemy stada łabędzi i kaczek dostojnie pływających przy trzcinach, kormoranów i  żurawi lecących w kluczach, czy orła bielika szybującego na niebie, wypatrującego swojej zdobyczy na wodzie. W czasie wycieczki opływamy tajemniczą bezludną wyspę Chełminek, z jej niedostępnymi brzegami i dziką roślinnością. Do dzisiaj kryjącą tajemnice II wojny światowej. Możemy też wylądować na plaży miejskiej w Trzebieży.