Spływy kajakowe

 Wynajmujemy lekkie i nowoczesne dwuosobowe kajaki poliuretanowe „Sprinter” z pełnym wyposażeniem, które dowozimy na miejsce rozpoczęcia spływu. Pomagamy zorganizować transport uczestników spływu oraz noclegi lub catering na trasie. Jeśli trzeba przydzielamy przewodnika na czas spływu.

Kajaki typu "Sprinter"

Najbliższe nas rzeki to: Gowienica, Ina, Krępa, Kanał Królewski, Dziwna, Świna, lub wzdłuż brzegów Zalewu Szczecińskiego od Stepnicy do Wolina, Lubina, Wicka, Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego.

 

 Przykładowe trasy spływów kajakami z orientacyjnym czasem

 

1) rz. Gowienica–Babigoszcz-Widzieńsko - 6 godz. i Widzieńsko-Stepnica - 6 godz. Cała trasa to dwa dni z noclegiem w  Widzieńsku.

 

 

2) Kanał Królewski-Krępa-Roztoka Odrzańska z miejscowości Budzeń do Stepnicy - 4-5 godz.

 

 

3) rz. Ina ze Stargardu Szczecińskiego do Goleniowa - 8 godz. i z Goleniowa do Stepnicy - 7 godz. Cała trasa to dwa dni z noclegiem w Goleniowie.

 

Trasy Spływu po Zalewie Szczecińskim :

 

1) z Kopic Mielizną Kopicką dookoła wyspy Chełminek dalej do Świętowic i wzdłuż brzegu Zalewu powrót do Kopic - 4 godz.

 

 

2) z Kopic-Pomorska Mielizna-Zatoka Skoszewska-rz. Dziwna-do Wolina - 5 godz. lub dalej rz. Dziwna-Zatoka Cicha do Kamienia Pomorskiego - 5 godz. i dalej Zalew Kamieński-rz. Dziwna–jez. Wrzosowe do Dziwnowa - 5 godz. Cała trasa to 3 dni spływu.

 

 

3) Z Lubina kanałem do Starej Świny i dalej rzeką do Ognicy/Świnoujście - 6 godz.

Sprzęt odbieramy ze wskazanego miejsca umożliwiającego dojazd samochodem z przyczepką.

 

   

 

Cennik i warunki:

Kajak dwuosobowy z wyposażeniem:

-1 kajak 60zł / dzień,
-2 kajaki 55zł / dzień,
-3 kajaki 50zł / dzień,
od 4 kajaków 45zł / dzień

- dowóz i odbiór sprzętu 2zł / km liczone wg Gogle Maps,
- przewóz do 8 uczestników spływu cena wzrasta do 2,5zł / km,
- przy większej ilości uczestników wg cennika firm przewozowych

-kaucja zwrotna 200zł na poczet ewentualnych szkód, zagubienia sprzętu,

-rezerwacja zostaje ostatecznie potwierdzona wpłatą na konto firmy zadatku w wysokości 50% ceny wynajmu kajaków po jej uzgodnieniu,

-cała kwota płatna na konto na 3 dni przed planowanym spływem lub gotówkowo bezpośrednio przed spływem

-kaucja płatna gotówkowo do kasy w dniu spływu i zwracana bezpośrednio po spływie.

 

Dojazd do Kopic:

Ze Szczecina trasą S3 na Świnoujście, na wysokości Goleniowa skręcamy w drogę nr 113 na Racimierz, którą dojeżdżamy do miejscowości Modrzewie, gdzie skręcamy w drogę nr 112 na Stepnicę. W Stepnicy kierujemy się na Czarnocin i po 7 km dojeżdżamy do Kopic. W miejscowości stoi tablica wypożyczalni na desce surfingowej.

 

Opis rejonu

Sąsiedztwo PARKU NATURY ZALEWU SZCZECIŃSKIEGO zapewnia aktywny wypoczynek i  obcowanie z cenną przyrodą. Występują tu niezwykle rzadkie gatunki roślin i ptaków.

Płytkie rzeki i wody Mielizny Kopickiej umożliwiają bezpieczne korzystanie z naszego sprzętu.

Płynąc rzekami lub wzdłuż brzegu mamy kapitalną możliwość obserwacji i fotografowania ptactwa wodnego w jego naturalnym środowisku. Obserwujemy stada łabędzi i kaczek dostojnie pływających przy trzcinach, kormoranów i  żurawi lecących w kluczach, czy orła bielika szybującego na niebie,  wypatrującego swojej zdobyczy na wodzie. W spływu po Zalewie możemy  opłynąć tajemniczą bezludną wyspę Chełminek, z jej niedostępnymi brzegami i dziką roślinnością, do dzisiaj kryjącą tajemnice II wojny światowej.